Proč cvičit jógu?

Proč cvičit jógu?

06.10.2017 18:54:12 | Autor Ivana Hlubinková Kožmínová 

Jóga není pouze cvičení, ale životní styl. Jak často ji ale praktikovat, abychom byli díky ní zdravější a štíhlejší?

Alespoň 20 minut denně

Pokud budete cvičit jednou týdně, tak ani po dlouhé době se nikam neposunete. Svaly budou po cvičení patrně bolet stejně, jako po první lekci. Proto je ideální řešení jednou až dvakrát týdně chodit na skupinové lekce. Co se v nich naučíte, je dobré si vzít jako inspiraci a cvičit doma. Stačí cvičit pravidelně každé ráno 20 minut. Buď se rozhýbat a dobít energii pozdravem slunci, nebo se aktivovat krátkými sestavami ásan. Pokud dodržíte pravidelnost, minimálně 4x týdně, pozitivní účinky se dostaví velmi rychle.

  1. Pohyby budou snadnější

Naučíte se pracovat s tělem jiným způsobem. Pohyby a pozice půjdou samy, s vynaložením menšího úsilí. Svaly se stávají poddajnějšími, naučíte se jak použít těžiště a střed těla

  1. Naučíte se správně dýchat

Jóga je založena na propojení fyzického pohybu a správného dechu. Na běžných lekcích vás lektor vede, abyste během cvičení praktikovali správný dech. Díky tomu se naučíte dýchat tak, aby váš dech byl zdrojem uvolnění a otevírání celého těla.

  1. Dostanete pravidelnou dávku energie

Lidé mají po lekcích jógy zpravidla příjemný pocit, jako by ožili. Pocitově jimi protéká víc energie, postoj se napřímí, dech i celkové tělesné napětí se uvolní.

  1. Zformujete si postavu

Jóga není pouze o protahování, ale i o formování. Cvičením jógy posilujete různé svaly a svalové skupiny, přičemž nedochází přetěžování některých částí těla, jak tomu bývá při některých jiných cvičeních. Jóga totiž pracuje s celým tělem, a to různými způsoby.

  1. Posílíte imunitu

Téměř každá jógová pozice vytváří určité posturální působení, ale má vliv i ve vztahu k vnitřním orgánům. Ve výsledku jedinec praktikující pravidelně jógu téměř nebývá nemocný, a je i značně imunní vůči různým sezónním onemocněním